O Projektu

Každý může mít svou žárovku a každý může pomáhat

Už 12 let společně rozdáváme radost a pomáháme. Rozsviťte s námi Prahu i letos. Každý může mít svou žárovku a každý může pomáhat. Zapojte se i vy do unikátního projektu Hitrádia City a pomozte lidem s nemocí motýlích křídel získat kvalitní ošetřovací materiály na jejich křehkou a extrémně zranitelnou kůži. 

V roce 2007 měl tým City nápad, jak spojit celou Prahu v předvánočním charitativním projektu. Daří se to rok co rok už 12 let. I proto se k němu s vámi, našimi posluchači, letos opět rádi vracíme.

Stejně jako v minulých letech si i letos s laskavým souhlasem hlavního města Prahy vypůjčíme tradiční vánoční strom na Staroměstském náměstí a jeho žárovky. Každý tak má možnost „sponzorovat” svou žárovku za cenu jedné DMS. A následně si může svou žárovku symbolicky rozsvítit na webové stránce rozsvittesnamiprahu.cz a zapsat se do seznamu dárců. V uplynulých letech se do projektu zapojily tisíce Pražanů. Věříme, že letos jich bude díky vám ještě více.

Celý charitativní projekt vyvrcholí o prvním adventním víkendu, a to v sobotu 1. prosince, kdy se bude na Staroměstském náměstí rozsvěcet vánoční strom. Náš program na místě začně v 17:00 akustickým koncertem skupiny Slza a zakončíme jej rozsvěcením v 17:30. Za Hitrádio City se tohoto slavnostního okamžiku zúčastní moderátoři Vojta Efler, Lukáš Bárczay, Petr Slíva a předají zde šek s částkou, kterou se podařilo vybrat díky všem, kteří zaslali DMS.

Podívejte se, jak vypadala předávka šeku loni: